zapraszam na PUSZCZAKAMPINOSKA.BLOGSPOT.COM

Wpisy z tagiem: aktualności

poniedziałek, 19 listopada 2012
Za oknem szaro i buro, dzień krótki, Słońca niewiele, po „złotej polskiej jesieni” pozostało już tylko wspomnienie. Czy to oznacza, że miłośnicy ładnych krajobrazów nie mają czego szukać w Puszczy Kampinoskiej?
sobota, 17 listopada 2012

W listopadzie w polskiej blogosferze wyrosła nowa strona poświęcona Puszczy Kampinoskiej. Zapowiada się ciekawie!

Witryna nosi tytuł „Moja puszcza” i jest prowadzona przez panią doktor ornitologii pracującą w Kampinoskim Parku Narodowym. Blog działa raptem od 8 listopada, ale już uzbierało się na nim kilka ciekawych, dość obszernych i bogato ilustrowanych wpisów. Liczę oczywiście na więcej, tym bardziej że widać, iż autorka strony ma bardzo obszerną wiedzę o Puszczy Kampinoskiej, której to nie znajdziemy nawet z przewodniku Lechosława Herza (a cóż dopiero na moim skromnym blogu).

Niewątpliwy potencjał w tej stronie tkwi także w tym, że prowadzi ją pracownik KPN-u. Oficjalna strona Parku jest dość drętwa, brakuje tam ciekawych i świeżych treści (co nie ukrywam pchnęło mnie do założenia swojego bloga). Mam więc nadzieję, że lukę tę zapełni „Moja puszcza”.

Ciesząc się niezmiernie, że grono kampinoskich blogerów powoli, acz systematycznie rośnie, zachęcam Was do śledzenia „Mojej puszczy” – sam postaram się promować co ciekawsze wpisy na puszczańskim profilu na facebooku. A autorce życzę samozaparcia, bo wielu blogerów ma słomiany zapał (wiem, co mówię ;)).piątek, 16 listopada 2012
sobota, 10 listopada 2012

10 listopada grupa wolontariuszy zebrała się w Puszczy Kampinoskiej by usuwać czeremchę amerykańską – gatunek inwazyjny zagrażający rzadkim roślinom.

Jak wyjaśniają organizatorzy, czeremcha zagnieździła się na stanowisku piaskowca trawiastego, a gatunek wpisany do polskiej czerwonej księgi roślin. Na stanowisku stwierdzono również obecność takich gatunków jak sasanka łąkowa, goździk piaskowy, czy lepnica wąskopłatkowa. Akcja przeprowadzona została na obszarze o powierzchni około 0,3 ha – może i to niewiele, ale każda taka akcja jest bez wątpienia godna pochwały. Akcja była zorganizowana przez Studenckie Koło Ochrony Środowiska UW i - jak zapewniają organizatorzy - przeprowadzona za zgodną KPN.

Galeria zdjęćczwartek, 08 listopada 2012

Jak informuje portal gminy Czosnów, właśnie rozpoczął się remont drogi wojewódzkiej nr 575 z Kazunia Nowego do Piasek Królewskich. Remont zostanie przeprowadzony metodą remixingu (to nowoczesna metoda pozwalająca na maksymalne wykorzystanie zniszczonej nawierzchni, doprowadzając ją do nowego stanu). Pełna modernizacja według wcześniejszych założeń uwzględniające chodniki w terenach zamieszkałych i zupełną przebudowę jezdni nie może się rozpocząć z uwagi na brak decyzji środowiskowej. Tak czy inaczej miło, że remont się odbywa, bo droga była w kiepskim stanie, co szczególnie odczuwali rowerzyści.

wtorek, 06 listopada 2012
poniedziałek, 05 listopada 2012

Do 20 listopada br. przy budynku Centrum Edukacji Kampinoskiego Parku Narodowego oglądać można wystawę fotograficzną Ministerstwa Środowiska ukazującą piękno parków narodowych Polski oraz przedstawiającą ich krótką charakterystykę.

Źródło: KPN

niedziela, 04 listopada 2012
W Puszczy Kampinoskiej koszenie łąk idzie dalej pełną parą. Wiosną będą więc ładne plenery na zdjęcia pełne zieleni.
czwartek, 01 listopada 2012

Jesień miała w tym roku w Puszczy Kampinoskiej swoje ładne chwile i - miejmy nadzieję - jeszcze będzie miała. Wszystkim tym, którzy utrwalili jej piękno na zdjęciach, polecam konkurs fotograficzny ogłoszony przez portal Lomianki.info. Co prawda dotyczy tylko Łomianek, ale wszak część tego miasta leży w Puszczy Kampinoskiej :).

Zgłoszenia można przesyłać do końca listopada! Oczywiście przewidziano nagrody. 

Szczegóły

poniedziałek, 29 października 2012

W sobotę, ku zaskoczeniu wielu, spadł pierwszy w tym sezonie śnieg. Jeszcze większym zaskoczeniem może być to, że wciąż się utrzymuje. A to niepowtarzalna okazja, żeby podziwiać Puszczę Kampinoską w nowej szacie. Ja niestety nie miałem w ostatnich dniach czasu na kampinoski wypad, ale na szczęście są tacy, co mogli... i na ich blog odsyłam.

1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 30